Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/komako/domains/fajowy-katalog.pl/public_html/templates/KSW2 zielony/sub.php on line 1

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/komako/domains/fajowy-katalog.pl/public_html/templates/KSW2 zielony/header.php on line 1
Podkategoria: Automatyka - strona 3 - fajowy-katalog.pl
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/komako/domains/fajowy-katalog.pl/public_html/templates/KSW2 zielony/header.php on line 17

Automatyka Podkategoria: Automatyka

« poprzednia strona · 3
  • Karuzela dla koni »

    Karuzela dla koni

    Nie wyważony wirnik silnika podczas biegu powoduje bardzo niepożądane i szkodliwe drgania wywołane siłami odśrodkowymi wirujących mas, których środki ciężkości nie leżą w osi obrotów wirnika. Przyczyną przesunięcia środka ciężkości wirnika z jego osi geometrycznej są wiertarka ręczna o prędkości n = 15000 obr/min przy niewyważeniu właściwym.
    Założenie takie jest zgodne z prawem podobieństwa w mechanice.
    W stosowanych obecnie wyważarkach najczęściej korzysta się z metody pomiarowej: stroboskopowej, oscyloskopowej lub watomierzowej. Szczególnie metoda watomierzowa ze względu na prostotę układu i łatwość pomiaru znajduje coraz większe zastosowanie. Inne metody wymagają dodatkowo układów filtrujących do toru sygnału niewyważenia oraz układów elektrycznych w celu wskazania miejsca niewyważenia.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Falowniki Lenze

    Komutatory mają dużą wytrzymałość na rozrywanie, stosować więc je można szczególnie do silników o dużych prędkościach obrotowych. W razie uszkodzenia lub zwarcia poszczególnych działek komutatory te można naprawiać, w przeciwieństwie do komutatorów prasowanych.
    Najważniejszym elementem komutatora jest wycinek miedziany, którego kształt i wymiary zależą od wymagań konstrukcyjnych oraz od technologii wykonania komutatora. Tak zwany jaskółczy ogon wycinka komutatora może być wykonywany w różny sposób. Zwykle w większych komutatorach płaszczyzny jaskółczych ogonów są toczone. Toczenie odbywa się po złożeniu wycinków miedzianych i przekładek izolacyjnych oraz wciśnięciu ich w specjalny pierścień. Przy obróbce toczeniem należy zwrócić szczególną uwagę na drobne wiórki (igiełki), które mogą być wgniecione do izolacji mikanitowej i spowodować zwarcia między wycinkowe.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    Falowniki Lenze

    W silnikach komutatorowych są stosowane na ogół dwa typy trzymadeł szczotkowych: typ rurkowy, stosowany bardzo często ze względu na prostą budowę oraz typ mostkowy, stosowany znacznie rzadziej, zwykle w przypadkach wymagających przesuwania szczotek na komutatorze.
    Przekrój linki i średnica żyłek miedzianych, z których jest linka spleciona, zależą od maksymalnego dozwolonego prądu przechodzącego przez szczotkę.
    Obsada szczotkowa, zwłaszcza jej część wewnętrzna, w której porusza się szczotka, powinna być wykonana z dużą dokładnością, gdyż nawet najmniejsze przekroczenie dopuszczalnego luzu szczotki zwiększa hałaśliwość pracy silnika. Należy zatem dążyć do tego, ażeby luz między oprawą a szczotką nie był większy niż 0, 1 mm, zwłaszcza w silnikach o dużych prędkościach obrotowych.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki LG »

    Falowniki LG

    W maszynach elektrycznych mogą powstawać zakłócenia zarówno wielkiej, jak i małej częstotliwości. Przyczyną powstawania zakłóceń wielkiej częstotliwości jest iskrzenie między szczotką a komutatorem, które przede wszystkim spowodowane jest: wadliwą konstrukcją, wadliwym wykonaniem lub złą konserwacją.
    Iskrzenie spowodowane wadliwym wykonaniem lub złą konserwacją ma charakter zmienny, może więc być szczególnie niebezpieczne i powodować trudności w doborze filtru.
    Przyczyną powstawania zakłóceń małej częstotliwości jest komutator. W przypadku silników komutatorowych prądu zmiennego otrzymujemy w podstawowej fali 50 Hz również składową zmienną o częstotliwości odpowiadającej liczbie wycinków komutatora oraz jego prędkości obrotowej.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    Motoreduktory

    Najodpowiedniejsze pojemności kondensatorów i indukcyjności dławików można ustalić jedynie przy pomocy prób. Ze względu na niebezpieczeństwo porażenia układy przeciwzakłóceniowe dołączone do sieci prądu zmiennego powinny łączyć się z kadłubem silnika jedynie za pośrednictwem tzw. kondensatorów ochronnych.
    Dla zapewnienia największej skuteczności układów przeciwzakłóceniowych należy je umieszczać jak najbliżej silnika, a nawet w miarę możliwości wbudować do wnętrza. W szczególności przewody łączące kondensatory ze szczotkami maszyn elektrycznych powinny być jak najkrótsze, nie przekraczające 30 Ohm.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep falowniki Lenze »

    Sklep falowniki Lenze

    Teoretycznie biorąc silniki mogą być projektowane na dowolne prędkości obrotowe, w praktyce jednak rzadko spotyka się silniki mocy ułamkowej pracujące z prędkością mniejszą niż 1000... 2000 obr/min lub większą niż 20 000 obr/min. Większość silników indukcyjnych wykonywana jest o dwóch i czterech biegunach, a silników komutatorowych — o prędkościach obrotowych 5000... 12000 obr/min.
    Wiele urządzeń, zwłaszcza napędzanych silnikami komutatorowymi, wymaga małych prędkości obrotowych, tak że konieczne jest stosowanie przekładni zmniejszających je. Najczęściej są stosowane przekładnie pasowe albo zębate. Przekładnie paso-we zajmują dużo miejsca, ponadto zakres ich jest mały i wynosi zwykle nie więcej niż 7:1.
    W urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak lodówki sprężarkowe, pewne typy pralek itp., silnik napędza maszynę roboczą za pośrednictwem pasa, zwykle klinowego.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Napędy prądu stałego »

    Napędy prądu stałego

    Sposób doprowadzenia prądu do uzwojenia zależy od wielkości silnika oraz od jego przeznaczenia. Silniki małe pracujące nierozłącznie z urządzeniem bardzo często mają doprowadzenie prądu, np. z wyłącznika wprost do uzwojenia silnika, z pominięciem tabliczki zaciskowej. Sposób taki spotyka się również i w większych silnikach, nie powinien on być jednak zalecany, ponieważ nie jest dogodny dla większości użytkowników.
    W małych silnikach komutatorowych stosuje się tabliczki zaciskowe typu kostkowego, zajmujące bardzo mało miejsca. Kostki takie mogą być umieszczone w łapach silnika. Wszystkie sworznie i nakrętki, przez które przepływa prąd należy wykonywać z mosiądzu lub miedzi. Stosowanie innych zastępczych materiałów przy tak małych wymiarach jest niewskazane. Kabelki doprowadzające prąd do uzwojenia powinny mieć na końcach wlutowane końcówki, ażeby zapewnić dobry styk z nakrętką i sworzniem.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki »

    Falowniki

    Do niedawna kondensatory elektrolityczne były tylko prądu stałego. Składały się one wówczas z dwóch okładzin: dodatniej i ujemnej, wykonanych z folii aluminiowej. Między okładzinami znajduje się taśma papieru higroskopijnego nasycona elektrolitem. Na po papier higroskopijny nasycony elektrolitem wierzchni folii okładziny dodatniej wytwarzana jest bardzo cienka warstewka tlenku, dzięki której znacznie wzrasta pojemność kondensatora. Warstewka ta ma właściwości dielektryczne jednokierunkowe i dlatego kondensatory tego typu nadawać się mogą tylko do prądu stałego.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przekładnie »

    Przekładnie

    Stoisko pomiarowe do badania silników jednofazowych powinno być zaopatrzone w regulowane źródło napięcia zmiennego. W najprostszym przypadku regulacja odbywać się może za pomocą autotransformatora obrotowego, który powinien zapewniać regulację napięcia od zera do wartości nieco większej niż wartość najwyższego napięcia badanych silników. Moc autotransformatora powinna być dobrana tak, żeby umożliwić pobór w przybliżeniu dwukrotnej wartości prądu rozruchowego badanego silnika. Gdy wymagana jest zmienna częstotliwość źródła napięcia (przy próbach na zwiększenie prędkości obrotowej silnika indukcyjnego), wówczas konieczne jest zainstalowanie prądnicy synchronicznej napędzanej silnikiem o regulowanej prędkości obrotowej. W takich przypadkach zalecany zakres regulacji częstotliwości powinien zawierać się w granicach od 25 do 70 Hz.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki częstotliwości »

    Przemienniki częstotliwości

    Obrotomierz liczący obroty może służyć tylko do pomiarów prędkości obrotowych ustalonych, ponieważ mierzy się nim średnią prędkość dla pewnego przedziału czasu. Pomiary dokonywane tym obrotomierzem odznaczają się dużą dokładnością (± 1%). Teoretycznie nie- ma żadnych ograniczeń co do górnej granicy pomiaru, ponieważ przekładnia między wałkiem napędowym a wskazówką jest niezmienna. Głównym źródłem powstawania strat w obrotomierzu jest tarcie przekładni kół zębatych oraz czopów w łożyskach. Straty te zostają zwiększone wskutek siły osiowej niezbędnej dla zapewnienia dobrego sprzężenia gumowego stożka z badanym wałkiem.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory kątowe »

    Reduktory kątowe

    Pomiar stroboskopowy z zastosowaniem obrotomierza odśrodkowego. Pomiar ten polega na użyciu małego silnika komutatorowego, możliwie z wałkiem o dwóch końcach. Na jednym końcu wałka przymocowuje się obrotomierz, na drugim zaś — krążek z rozcięciem tworzącym szczelinę 3... 4 mm. Regulując prędkość obrotową silnika można osiągnąć taki stan, że wałek maszyny widziany poprzez przecięcie obracającego się krążka będzie robił wrażenie nieruchomego. Odczytując wskazania obrotomierza w każdej chwili otrzymujemy prędkość obrotową badanego wałka. Sposób ten jakkolwiek dość prosty nie daje zadowalających wyników ze względu na wahania prędkości obrotowej silnika komutatorowego, które utrudniają odczyt wskazań obrotomierza jednocześnie z usta-leniem się punktu nieruchomego na wałku badanego silnika.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Reduktory ślimakowe

    Hamownica maszynowa prądu stałego w porównaniu z hamownieą indukcyjną i hamulcem Pronyego jest najdroższa, lecz jednocześnie ma najwięcej zalet, a mianowicie:
    a) obciążenie silnika regulowane jest elektrycznie i nie zależy od zmian współczynnika tarcia, jak w hamulcu Pronyego, lub strat tarcia o powietrze, jak w hamownicy indukcyjnej;
    b) moc hamowania nie zmienia się w ciepło bezpośrednio w hamulcu, lecz przetwarza się najpierw w energię elektryczną, która z kolei jest wydzielana w opornikach umieszczonych w dowolnym miejscu poza hamownią.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Softstarty

    Próbę nagrzewania wykonuje się przy bezpośrednim znamionowym obciążeniu silnika i w temperaturze otoczenia nie przekraczającej +35 °C. Według normy rozróżniamy dwa rodzaje pracy silników małych: a) ciągłą; b) dorywczą.
    W przypadku pracy ciągłej próbę rozpoczyna się przy dowolnym stanie nagrzania silnika, kończy się ją zaś po osiągnięciu przez silnik praktycznie ustalonej temperatury.
    Przy pracy dorywczej próbę nagrzewania rozpoczyna się dla silnika, praktycznie biorąc, zimnego, tan. takiego, którego temperatura uzwojeń jest równa temperaturze otoczenia, kończy się zaś — po upływie czasu podanego na tabliczce znamionowej. Czas pracy dorywczej małych silników jest krótki ze względu na niewielkie wartości stałej czasu nagrzewania. Według projektu nowej normy czas ten wynosi 3, 6 i 12 minut.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki z napisami »

    Tabliczki z napisami

    Próba elektrycznej wytrzymałości izolacji uzwojeń względem siebie i względem kadłuba powinna być wykonywana bezpośrednio po zakończeniu próby nagrzewania przy temperaturze uzwojeń zbliżonej do temperatury roboczej. Jeżeli zaś próba nagrzewania nie jest wykonywana, to próbę wytrzymałości izolacji wykonuje się przy uzwojeniach, praktycznie biorąc, zimnych.
    Jeżeli badanie silnika obejmuje również próby: wytrzymałości mechanicznej przy zwiększonej prędkości obrotowej i przeciążalności, to powinny one poprzedzić próbę wytrzymałości izolacji.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Producent osłon harmonijkowych, osłon do siłowników »

    Producent osłon harmonijkowych, osłon do siłowników

    Osłony harmonijkowe stosowane są szczególnie do ochrony pracujących części maszyn, osłony do siłowników. Istotne jest były nie zepsute, poprawnie przywierały do elementu ochranianego. Należałoby pamiętać również, że żywot takiej osłony kończy się z czasem i przynależy ją zamienić. Nienaganny stan osłon harmonijkowych wpływa dodatkowo na bezpieczeństwo pracowników eksploatujących maszyny. Jeżeli potrzebujesz nowych osłon harmonijkowych zgłoś się do nas. Jesteśmy wytwórcą. Tworzymy osłony do maszyn a także wszelakich siłowników wg. schematu oraz życzenia klienta. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www oslonyharmonijkowe. pl

    Data dodania: 23 03 2015 · szczegóły wpisu »
  • Armex - automatyka przemysłowa »

    Armex - automatyka przemysłowa

    Armex oferuje specjalistyczne rozwiązania z sektoru automatyka przemysłowa. Specjalizujemy się w takich obszarach jak: bezpieczeństwo maszyn, automatyka przemysłowa, modernizacja maszyn, prefabrykacja szaf sterowniczych, budowa maszyn, ocena ryzyka maszyn, projektowanie maszyn, stanowiska montażowe. Sprawdź naszą witrynę i dowiedz się więcej. Zapraszamy!

    Data dodania: 20 06 2017 · szczegóły wpisu »
  • Automatyka ogrodowa Evergreen »

    Automatyka ogrodowa Evergreen

    Strona firmy Evergreen - dynamicznie rozwijającego się startupu tworzącego systemy automatycznego podlewania ogrodów. Nasze rozwiązania są niezwykle innowacyjne i dają pełny komfort użytkowania. Zajmujemy się również projektowaniem innych systemów automatyki i sterowania - m. in szklarnie, maszyny rolnicze, inteligentne budynki. Jako elastyczny partner biznesowy jesteśmy gotowi do współpracy przy tworzeniu sterowników automatyki domowej, ogrodowej i przemysłowej

    Data dodania: 31 10 2017 · szczegóły wpisu »
  • SCE24.PL - Elektrotechnika »

    SCE24.PL - Elektrotechnika

    Jesteśmy producentem przedłużaczy jednofazowych i trójfazowych oraz rozdzielnic stacjonarnych. Ponadto jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakości artykułów elektrotechnicznych. Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane firmy.
    Oferujemy fachową obsługę, atrakcyjne rabaty uzależnione od ilości zamawianego asortymentu oraz szybką realizację zamówień.

    Data dodania: 31 01 2018 · szczegóły wpisu »
  • Słupy energetyczne »

    Słupy energetyczne

    Firma Elmonter oferuje Państwu projektowanie i budowę słupów energetycznych. Słupy energetyczne to jedna z wielu możliwości, które oferuje nasz firma. Posiadamy również oprawy oświetleniowe, latarnie stylowe, maszty oświetleniowe oraz słupy z wysięgnikiem. Nasza firma działa na rynku od wielu lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu i umiejętnościom zyskaliśmy międzynarodowy prestiż. Zatrudniamy ludzi tylko z bogatym doświadczeniem i wiedzą, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych usług.

    Data dodania: 23 12 2018 · szczegóły wpisu »
  • Plotery laserowe CNC i lasery diodowe »

    Plotery laserowe CNC i lasery diodowe

    Jesteśmy polskim producentem laserów diodowych i ploterów laserowych dla małych i średnich firm, jak i osób prywatnych.
    Plotery naszej produkcji można wykorzystywać do grawerowania na najrozmaitszych materiałach, jak i do cięcia różnych materiałów, wycinanie na folii samoprzylepnej, wypalanie rysunków, obrazków i fotografii na drewnie, sklejce, skórze, plastykach. Grawerowanie szyld na plastyku i metalu, produkcja płytek drukowanych. Również cięcie sklejki, drewna, skóry, tektury, tworzyw sztucznych itp.
    Do wypalania wykorzystuje się promień laserowy generowany przez mocne diody laserowe.
    Również produkujemy lasery na podstawie diod laserowych, grawerujące i tnące.

    Data dodania: 05 02 2019 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 3

Roboty wyszukiwarek:

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Automatyka